automatické žalúzie

Koľkokrát denne meníte ručne polohu žalúzií, roliet alebo iného tienenia u vás doma? 3krát? 5krát? Možno ešte častejšie? Ide to aj inak! Vďaka automatickému ovládaniu tieniacej techniky pomocou Loxone sa o nič už nemusíte starať. Rýchlo si zvyknete na toto neuveriteľné pohodlie a pochopíte, že nepotrebuje žiadne šnúrky ani nadbytočné tlačidlá na stenách.

Ako funguje automatické ovládanie žalúzií?

Automatické žalúzie majú za úlohu inteligentne regulovať osvit miestnosti a prísun slnečného žiarenia. Na základe geografických súradníc budovy Loxone Miniserver pozná aktuálnu polohu slnka a presný čas jeho východu i západu slnka. Automatické ovládanie žalúzií premýšľa a funguje za vás, predstavte si, že by ste celý deň stáli pri tlačidlách a ovládali vonkajšie žalúzie v celom dome na základe aktuálnych vnútorných a vonkajších podmienok.

Rozsiahla logika automatických žalúzií zahŕňa aj ďalšie funkcie inteligentnej budovy Loxone. Rolety alebo žalúzie je možné prepojiť s alarmom, dokážu simulovať vašu prítomnosť a v prípade búrky, vetra alebo mrazu sa samy chránia pred poškodením.

Optimálny osvit miestností

Prirodzené osvietenie miestnosti, ktoré však nie je dosiahnuté na úkor vnútornej teploty. Systém Loxone vykoná všetky potrebné výpočty týkajúce sa polohy slnka, dennej doby a napríklad predpoveď počasia. Žalúzie sa ovládajú plne automaticky v závislosti na polohe slnka, ročnom období a starajú sa o optimálnu klímu vo vnútri budovy. Ak je pred oknom napríklad strom alebo je zlé počasie, Loxone Miniserver toto zoberie do úvahy a inteligentné žalúzie zbytočne nezatiahne.

Komfort na prvom mieste

V súčasnosti sú trendom veľké okná a ďalšie presklené plochy, ktoré umožňujú správne osvetlenie interiéru a dávajú budove atraktívny vzhľad. Veľké okná sú však často kritickým miestom na výmenu tepla s okolím. Automatické ovládanie tieniaceho systému môže dokonale zabezpečiť optimálnu teplotu v miestnosti ako v lete, tak v zime pomocou správneho nastavenia lamiel.

dom exteriér žalúzie

Slnko ako zdroj tepla

Slnko je prirodzeným zdrojom tepla a v zimných mesiacoch nám žalúzie pripojené k Miniserveru pomáhajú túto energiu využívať zadarmo. Akonáhle svieti slnko, žalúzie sa automaticky naklonia.

Automatické tienenie je aktívne takmer po celý rok. Akonáhle teplota klesne pod určitú úroveň, je Loxone Miniserver pripravený budovu vykurovať aj pomocou prirodzenej slnečnej energie.

Príjemná teplota aj v tropických dňoch

Predstavte si tropický letný deň. V dopoludňajších hodinách vás slnečné lúče prebudia príjemným spôsobom, ale okolo poludnia to už doma nemôžete vydržať. Vzhľadom k tomu, že Loxone meria teplotu v každej miestnosti, dokáže efektívne riadiť nielen technológiu vykurovania a klimatizácie, ale aj tienenie. Po prekročení vopred definovanej hodnoty (napr. 25 stupňov) sa aktivuje automatické ovládanie žalúzií alebo roliet. Lamely sú optimálne naklonené tak, aby dovnútra preniklo minimum tepla a zároveň maximum svetla. Vzhľadom k tomu, že sa slnko neustále pohybuje na oblohe, prispôsobuje sa automaticky aj sklon lamiel.

Ochrana proti vetru a mrazu

Určite ste sa mnohokrát ocitli v podobnej situácii. Ležíte za slnečného dňa pri vode a zrazu sa z ničoho nič zatiahne a začne poriadna letná búrka. Pred opustením domu ste nechali všetky žalúzie stiahnuté, aby sa váš dom nezahrieval. Nárazový vietor však predstavuje skutočné riziko poškodenia. Snímač vetra pripojený k Miniserveru zaručuje, že vaše žalúzie sa zdvihnú automaticky a budú tak v bezpečí.

Tieniaci systém môže poškodiť aj mráz. Ak rolety zamrznú a pokúsite sa s nimi manipulovať, veľmi ľahko ich alebo ich motor poškodíte. Miniserver na základe informácií z externého senzora dažďa a teploty môže automaticky zabrániť manipulácii s roletami a zabrániť tak ich poškodeniu.

kuchyna

Žalúzie a rolety na diaľkové ovládanie

Loxone App a tlačidlá vám umožňujú ľahko aktivovať alebo deaktivovať automatické ovládanie tieniacej techniky. Užívateľ môže kedykoľvek prerušiť automatický režim pre daný deň a ovládať tieniaci systém ručne. Automatický režim je štandardne znova aktivovaný nasledujúci deň.

mobile loxone žalúzie

Ďalšie funkcie automatického tienenia

Každý, kto používa automatické žalúzie Loxone, oceňuje možnosť ovládať všetko odkiaľkoľvek na svete pomocou telefónu, tabletu alebo počítača. Automatické žalúzie však ponúkajú oveľa viac ako ochranu pred slnkom. Integráciou tejto funkcie do komplexného inteligentného systému môžete využívať oveľa viac výhod.

ikona alarm
ikona privacy
ikona dieťa

Osobný budík

Tiež sa radšej než budíkom prebúdzate vďaka ranným slnečných lúčov, ktoré prenikajú do spálne? Pri automatických roletách alebo žalúziách to nie je problém! Aj keď slnko vychádza o 5:00 ráno, váš domov vás môže prebudiť, napríklad o 7:00: Postupne vytiahne rolety a pustia do miestnosti prirodzené svetlo. Príjemné prebudenie, nemyslíte?

Ochrana pred zvedavými susedmi

Keď sa zotmie, zapnuté svetlo v dome upúta pozornosť. Vďaka automatickému ovládaniu tienenia nemusíte obiehať celú domácnosť a rolety ručne zaťahovať – Miniserver sa o všetko postará automaticky. Súkromie je tak dokonale chránené.

Pokojná dovolenka

Ak ste preč z domu na dlhší čas, môžete využiť funkcie Simulácie prítomnosti a tienenia, budú sa správať presne tak, ako by ste boli doma. Vďaka tomu dom nepritiahne pozornosť zlodejov.

jedáleň

Koncept inteligentného tienenia

Chcete vedieť viac o koncepte inteligentného tienenia Loxone? Vďaka početným rozhraniam a maximálnej flexibilite sú naše riešenia ideálne nielen pre inteligentné domácnosti, ale aj pre všetky druhy komerčných projektov a automatizácie budov.

Konzultácia projektu modernej elektroinštalácie

konzultacia projektu

Kvalitná elektroinštalácia je základom komfortného bývania. Získajte bezplatnú profesionálnu konzultáciu s našimi odborníkmi, ktorí vám dajú odporúčania, ako maximalizovať potenciál vášho bývania.