Automatizácia budov:
Skutočná inteligencia pre vaše projekty

Systém Loxone ponúka nielen najvyšší komfort bývania,
zároveň je možné ho integrovať do veľkých budov, kancelárií
a hotelov. Postará sa o inteligentné riadenie tienenia, kúrenia, prístupov do budov, zabezpečenia a mnoho ďalšieho.

Inteligentné rezidenčné budovy

Téma inteligentných domácností zažíva veľký boom. O tom svedčí už viac ako 140 000 Loxone inštalácií po celom svete. Loxone sa teraz presúva z rodinných domov i do rezidenčnej výstavby. Zvyšuje tak hodnotu a atraktivitu celého projektu. V neposlednom rade zjednodušuje a urýchľuje celý proces elektroinštalácie.

Dokážete riadiť všetky systémy inteligentné domácnosti zároveň a dokonale spolu spolupracujú:

  • Svetlo výrazne ovplyvňuje orientáciu a estetiku, ale má zároveň výrazný vplyv na naše zdravie, náladu a produktivitu. Správna voľba svetelného zdroja, jeho farby a intenzity je kľúčom k úspechu. Loxone dokáže integrovať rôzne svetelné zdroje a vzájomne ich kombinovať.

Komplexné riešenie osvetlenia : Stmievanie, Postupný nábeh, Optický alarm, Simulácia prítomnosti, Detská poistka, Úspora energii, Budenie svetlom, Nočné svetlo, Prispôsobená intenzita

  • Tienenie riadené systémom Loxone funguje automaticky, dokáže sa prispôsobovať aktuálnym poveternostným podmienkam a zabezpečuje maximálne súkromie v domácnostiach, firmách i komerčných priestoroch.
  • Perfektná teplota vďaka inteligentnému vykurovaniu, chladeniu a rekuperácii.

Prečo riadiť vnútornú klímu s Loxone: Inteligentné riadenie teploty, Úspora nákladov, Režim neprítomnosti, Ochrana budovy, Loxone aplikácia, Notifikácie, Štatistiky, Údržba

  • Hudba dokáže znižovať hladinu stresu a pomáha nám cítiť sa príjemnejšie. Náš multiroom audio systém dokáže vytvoriť perfektnú zvukovú kulisu doma aj vo vašej firme. Môžete sa tak nechať napríklad prebudiť obľúbenou skladbou, počúvať upokojujúce tóny vo vani, nastaviť si vlastnú melódiu zvončeka a oveľa viac.

Jedinečné funkcie multiroom audia: Multi Room Audio – plne integrované, Inteligentný zvonček, Hlasný alarm, FunkciaText-to-Speech, Individuálne hlášky, Príjemné prebudenie, Inteligentná automatizácia, Opúšťam izbu / dom, Súhra technológií

  • Majte náklady za energie pod kontrolou. V zimnom období môžete využiť slnečné žiarenie a ušetriť tak za vykurovanie, naopak v lete inteligentná tieniaca technika ochráni váš dom pred prehriatím.

Ďalšie funkcie zadarmo: Standby Killer, Režim neprítomnosti, Príležitosť pre úspory, Kúrenie a chladenie, Kontrola zaťaženia, Notifikácie

  • Moderné zabezpečenie už nie je iba o alarme. Inteligentný zabezpečovací systém dokáže predchádzať vlámaniu v čase vašej neprítomnosti a zároveň chráni budovu pred nečakaným únikom vody alebo požiarom.

Hlavnou výhodou je využitie mnohých prvkov, ktoré už slúžia napríklad na automatizáciu osvetlenia, tienenia či hudby. Loxone tak dokáže jednotlivé technológie prepojiť a využiť ich potenciál na maximum.

  • Prístup do domu či firmy je vďaka Loxone úplne bezpečný, pohodlný a spolupráca s ďalšími technológiami ponúka mnoho ďalších užitočných funkcií.

Nezáleží na tom, či potrebujete prístup pre rodinu alebo 200 zamestnancov celej firmy. S Loxone si môžete vybrať ideálne riešenie priamo na mieru.

V našej bezplatnej aplikácii pre každý smartphone, tablet či počítať ihneď vidíte, kto je pri dverách. Môžete v nej zároveň jednoducho spravovať jednotlivé užívateľa a prideľovať im individuálne prístupové práva.

Komplexný prístupový systém: Individuálne prístupové práva, Protokolovanie a sledovanie, Integrácia ďalších systémov, Kontrola dverí a okien, Jedinečné číselné kódy, Inteligentné zvonenie

Elektronický monitoring prístupu, centrálne monitorovanie termínov údržby, otvorené užívateľské rozhranie, centrálna správa užívateľských dát, meranie spotreby elektriny a vody.

Inteligentná kancelária

S Loxone môžete ľahko riadiť všetky vaše priestory vrátane kancelárií. Sofistikovanou automatizáciou vytvoríte atraktívne pracovné prostredie a svojim zamestnancom poskytnete väčší komfort pre prácu. Zároveň ušetríte cenou energií na vykurovanie a klimatizáciu, keďže Loxone riadi všetky prvky ako je tieniaca technika, vykurovanie, klimatizácia, rekuperácia zároveň a vždy nájde ideálne riešenie.

Automatické tienenie: Plne automatické tienenie sa chová inteligentne v závislosti od polohy slnka, slnečnom žiarení a vonkajšej či vnútornej teploty. Vďaka automatickému tieneniu máte v kancelárii vždy príjemnú teplotu a znižujete náklady na klimatizáciu i vykurovanie.

Ochrana tieniacej techniky: Vďaka meteorologickej stanici budova automaticky reaguje na búrky a silné mrazy. Prispôsobuje tomu činnosť tieniacej techniky a zabraňuje tak jej poškodeniu.

Pravidelné vetranie priestorov: Presná detekcia kvality vzduchu pomocou CO2 senzorov.

Dokonalý prehľad: Môžete zaznamenávať presné hodnoty z jednotlivých senzorov a mať tak prehľad o celej budove.

Loxone Smart Home uľahčuje všetkým zamestnancom prístup do kancelárie. NFC prívesok je kompaktný a cenovo dostupný variant ku klasickému kľúču. V prípade straty NFC prívesku stačí, keď je vymazaný zo systému a nie je nutné meniť celý zámok.

Pre aktiváciu alarmu stačí jednoduchý trojitý dotyk na odchodové tlačidlo. Ak budova zistí, že ju už opustili všetky osoby, automaticky sa aktivuje alarm. Deaktivácia alarmu prebehne v ranných hodinách autorizovaným vstupom prvého zamestnanca.

Akonáhle dôjde k narušeniu stráženého priestoru, budova zareaguje spustením hlasného alarmu, blikajúcimi svetlami a vytiahnutím tieniacej techniky. Alarm sa môže zobraziť aj zodpovedným osobám priamo na mobilnom zariadení.

Automatizácia Multiroom Audia: Hudba začne hrať automaticky keď niekto vstúpi do miestnosti, ak je miestnosť prázdna, hudba sa opäť zastaví.

Ľubovoľný zvukový zdroj: Vybrať si môžete z mnohých zdrojov. Vašu kompletnú hudobnú zbierku budete mať na jednom mieste. Doplnia ju hudobné služby ako napríklad Spotify, TuneIn, internetové rádiá či stream priamo zo smartphonu.

Flexibilné ovládanie: Jednoduché ovládanie a výber z mnohých zdrojov v aplikácii Loxone Smart Home.

Oznámenie cez Multiroom Audio Systém: Multiroom Audio Systém informuje zamestnancov aj zákazníkov ľubovoľnými oznámeniami.

Inteligentná automatizácia pre špeciálne projekty

Loxone je možné v projekte integrovať bez ohľadu na jeho jedinečnosť. Loxone Miniserver a konfiguračný systém bol navrhnutý tak, aby zvládol spracovať aj veľmi zložité logiky, takže individuálne požiadavky nie sú žiadny problém.

Naši partneri už implementovali nespočet jedinečných riešení. Tu je niekoľko zaujímavých príkladov.

  • Automatické zavlažovanie futbalového ihriska podľa vlhkosti pôdy
  • Sledovanie spotreby vody a alarm v automatickej umývačke áut
  • Sledovanie a regulácia teploty chladiacich boxov veľkého mäsiarstva
  • Automatické blokovanie čerpadiel na čerpacej stanici, ak sú deaktivované CCTV kamery
  • Automatizovaný parkovací systém s pneumatickým ovládaním pätníkov
  • Monitorovanie servera a automatické upozornenia v prípade výpadku

Voľne škálovateľný systém: V závislosti na veľkosti budovy možno spojiť niekoľko miniserverov. To zvyšuje celkovú kapacitu a umožňuje automatizáciu i rozsiahlych projektov.

Gateway-Miniserver zlučuje všetky podoblasti a vytvára komplexnú konfiguráciu a vizualizáciu. Ak dôjde k údržbe alebo k rozšíreniu jednej podoblasti, všetky ďalšie podoblasti bežia naďalej nezávisle.

Hotely a reštaurácie

Prvý dojem je často rozhodujúci. Loxone dokáže posunúť zážitok klientov na novú úroveň. Či už sa jedná o dovolenku v hoteli alebo romantickú večeru, zákazníci vždy ocenia dokonalé prostredie, v ktorom všetko funguje tak, ako má. O väčšinu vecí sa Loxone postará automaticky, pracovníci majú zároveň o všetkom dokonalý prehľad v aplikácii a môžu všetko ovládať aj manuálne. Hostia majú prístup iba k vami povoleným funkciám.

Monitoring priestoru: Všetky dáta, ako je teplota, vlhkosť a kvalita vzduchu sú nepretržite zaznamenávané a automaticky reportované vedeniu hotela.

Požiarny a záplavový alarm: Detektory dymu, teplotné čidlá a záplavové senzory zaisťujú bezpečnosť vašich klientov 24 hodín denne.

Čerstvý vzduch: Častým problémom je zlá kvalita vzduchu v dlho neobsadených izbách napríklad mimo sezóny. S Loxone je klíma vo všetkých izbách neustále monitorovaná a udržiavaná v tej najvyššej kvalite.

Klimatizovanie izieb: Teplotné čidlá dávajú prehľad personálu hotela o teplote v celom hoteli a ten tak môže pružne reagovať.

Výdavky za energie patria medzi výrazné položky v nákladoch hotelov i reštaurácií. Loxone dokáže optimalizovať spotrebu energií vďaka inteligentnej spolupráci všetkých zariadení – vykurovanie, tienenie, klimatizácia, osvetlenie. V izbách, ktoré nie sú aktuálne obsadené, alebo v nich po zatváracej dobe dôjde automaticky k utlmeniu vykurovania, sú zhasnuté svetlá a vypnuté všetky elektronické zariadenia. Tým všetkým dokáže Loxone výrazne znížiť spotrebu a prevádzkové náklady.

Hudba dokáže navodiť tú správnu atmosféru v hotelovej izbe, reštauráciu aj bare. Vďaka Loxone multiroom audio systému dokonale ozvučíte celý priestor. Ako zdroj hudby môžete využiť internetové rádiá, streamovacie hudobné služby alebo hudbu z vlastného zdroja. Ak v miestnosti nikto nie je, hudba sa automaticky vypne. V prípade núdze je možné spustiť oznámenia pomocou funkcie prevodu textu na reč a reprodukovať tak konkrétnu hlasovú správu všetkým hosťom.

Smart home systém ponúka maximálnu flexibilitu vďaka otvorenosti konfiguračného systému a možnosti pripojiť ďalšie rozhrania. Vďaka Loxone tak môžete všetky technológie sledovať a ovládať prostredníctvom jedinej aplikácie. Ovládanie sauny vrátane núdzového tlačidla, ohrev bazénu, zavlažovanie trávnika – fantázii sa medze nekladú.

Získajte zadarmo brožúru o Loxone

Ako vám môže Loxone pomôcť?
Je pre vás to pravé riešenie?
Čím je Loxone jedinečný a koľko skutočne stojí?
Všetko nájdete v brožúre „Riešenie ovládania a automatizácie domácnosti“. Radi vám ju zadarmo zašleme v PDF verzii do vašej e-mailovej schránky.

Vlastný zážitok nič nenahradí

O kvalite osvetlenia si môžeme písať, čo chceme. To sa jednoducho musí zažiť. Dohodnite si termín a my Vás uvedieme do vzorovej domácnosti a urobte si obrázok sami. Prehliadky sú zadarmo, ale na nezaplatenie.

Konzultácia projektu zadarmo

Páči sa vám predstava života v inteligentnej domácnosti? Skvelé. Iste máte plno otázok. Využite bezplatnú konzultáciu s našimi odborníkmi! Radi vám vysvetlíme všetky možnosti pre váš budúci dom.

Cena inteligentnej elektroinštalácie

Predstavte si Loxone ako dirigenta orchestra. Alebo ako mozog centrálneho nervového systému.
Toho, ktorý prepojí všetky jednotky tak, aby vznikla tá najkrajšia symfónia.

Reč nie je o inteligentných hračkách pre domácnosť,
ale o domove, ktorý sám vie, čo treba.

Koľko to stojí?

Mnoho ľudí si stále myslí, že inteligentná domácnosť alebo inteligentný dom je stále hudba budúcnosti a jej závratná cena ju robí dostupnú iba hŕstke vyvolených.

Áno, Loxone ponúka takmer neobmedzené možnosti. Výška investície však záleží na množstve techniky (v byte jej
bude menej ako vo veľkom dome), ktorú chcete riadiť, a požadovaných funkciách. Pre predstavu sme na príklade rodinného domu 120 m² pripravili tri obvyklé Loxone kalkulácie. Tie môžete ľahko porovnať s nákladmi na jednotlivé ovládanie.

Popis najčastejších funkcií

Osvetlenie je dôležitým nástrojom ovplyvňujúcim celkovú atmosféru vášho domova. Jeho ovládanie vyžaduje pravidelné cesty pod vypínače aj kontrolu zhasínanie pri odchode z miestnosti či domu. Vďaka Loxone dostanete opäť jedno tlačidlo, ale ešte oveľa viac.

Rozsvietenie na základe pohybu a intenzity vonkajšieho svetla
Ak je v miestnosti zaznamenaný pohyb a nie je v nej dostatok prirodzeného svetla, automaticky sa rozsvieti.

Simulácia prítomnosti
Vďaka systematickému rozsvieteniu svetiel aj v čase vašej neprítomnosti sa môže váš dom správať tak, ako by ste
tam boli, aj keď ste práve na dovolenke. Táto funkcia významne prispieva k zabezpečenie domu.

Nočný režim zvonku
Akonáhle bude dom prepnutý do nočného režimu, pri zazvonení budú namiesto zvukového signálu blikať svetlá. Návšteva tak o sebe môže dať vedieť a zvonček neprebudí vaše deti.

Vypnutie zabudnutých rozsvietených svetiel
Systém svetlá automaticky vypne pri odchode z miestnosti.

Centrálny monitoring a správa osvetlenia
Osvetlenie v celom dome budete mať vždy pod kontrolou jednotlivo i centrálne. Vďaka mobilnej aplikácii máte
vždy prehľad o tom, v ktorej miestnosti sa svieti a ako. V prípade potreby môžete osvetlenie kedykoľvek zmeniť
alebo svetla vypnúť.

Stmievacie osvetlenie v každej miestnosti (okrem garáže)
Nie vždy je plná intenzita svetla to, čo chcete. Ráno, pred spaním alebo pri relaxácii oceníte tlmené osvetlenie, pre prácu zase plný jas. S Loxone je vďaka svetelným náladám ovládanie stmievacích svetiel rýchle a pohodlné, prípadne aj úplne automatické.

Nočný režim osvetlenia
Ak je domácnosť prepnutá do nočného režimu, vybrané svetlá sa pri pohybe v miestnosti rozsvietia
so zníženou intenzitou (prípadne aj inou farbou). Zaistia teda pohodlný priechod alebo prevádzku v miestnosti, ale pritom vás neoslní.

Farebný LED pás pod posteľou pre nočný režim
V noci stačí zložiť nohu z postele a aktivuje sa tlmené nočné svetlo, ktoré postačí na orientáciu, neoslní vás a vašu drahú polovičku nezobudí. Samo sa tiež zhasne.

Svetelné nálady s využitím farieb
Farby majú nielen estetickú funkciu. Ovplyvňujú aj našu pohodu a produktivitu. K zmene nálady v miestnosti
skvele poslúži farebné osvetlenie. Môžete skombinovať rôzne zdroje. Ovládanie pritom bude stále rovnako jednoduché: Stlačením prepínate pripravené scény, aby ste nemuseli zakaždým zložito nastavovať každé svetlo zvlášť. To zvládne aj vaša babička alebo deti. Koniec zástupom vypínačov, ktoré nikto nevie ovládať.

Komfort, alebo úspory? S Loxone máte oboje, konkrétne pod termínom zónová regulácia. To znamená, že o teplote v každej miestnosti rozhodujete vy, nie centrálny termostat. Pritom nezáleží, aký zdroj tepla využívate.

Zónová regulaácia
Nastavenie požadovanej teploty v každej miestnosti zvlášť v čas, ktorý si určíte. Loxone sám pre každú miestnosť vykoná výpočet na základe údajov, ktoré zadáte do aplikácie. Bez drahých, zložitých a nevzhľadných termostatov na stene.

Fuzzy prediktívní logika
Systém Loxone sa neustále učí a prispôsobuje sa vašim zvykom. Vďaka tomu dokáže pri regulácii teploty reagovať aj na mnoho okolitých vplyvov a aspektov, ako je napríklad spôsob vykurovania, využívanie miestností alebo vnútorná teplota.

Reakcia na otvorenie okna
Kúriť pánovi bohu do okien sa nevypláca a váš inteligentný dom to vie. Akonáhle dôjde k otvoreniu okna v miestnosti, automaticky prestane kúriť. (Vyžaduje integráciu okenných kontaktov.)

Predĺženie temperovania na základe prítomnosti v miestnosti
Ak sa vám znenazdania pretiahne návšteva, nebudete sedieť v zime. Loxone Smart Home o tom bude na základe pohybu vedieť a predĺži temperovanie, teda kúrenie či chladenie, v závislosti na vašom nastavení. Vy nemusíte nič riešiť.

Námraza
Skvelý pomocník, ak na dlhšiu dobu (3 dni a dlhšie) opúšťate nehnuteľnosť. Nemusíte obiehať všetky miestnosti a nastavovať termostaty (prípadne kotol). Loxone to zariadi za vás a dá pozor, aby nedošlo k namrznutiu objektu.

Štatistiky
Máte radi štatistiky? S Loxone žiadny problém. Budete mať k dispozícii historické teploty, ku ktorým sa môžete kedykoľvek vracať a objavovať potenciál úspor

Týždenný program s integráciou sviatkov a vlastného kalendára
Loxone sa dokáže prispôsobiť aj zmene vášho týždenného rozvrhu. Počíta napríklad so sviatkami, počas ktorých trávite doma viac času, a nenechá vás mrznúť.

Automatická údržba sústavy
V období, kedy sa nekúri, sa ventily kúrenia nehýbu a je tu riziko, že dôjde k ich hrdzaveniu. Výrobcovia zvyčajne predpisujú pravidelné intervaly pohybu, ktoré tomu zabraňujú. Loxone na to myslí za vás a tento interval dodržiava tak, aby vás pri začiatku vykurovacej sezóny nič neprekvapilo.

Upozornenie na neštandardné správanie vykurovacej sústavy
V prípade ťažkostí vás Loxone informuje, napríklad ak objaví problém s tlakom v sústave, alebo pokiaľ nemá sústava dostatočný vykurovací výkon.

Centrálny monitoring a správa vykurovania
Režimy, kalendáre, správa, monitoring. To všetko po miestnostiach, ale aj centrálne pre celý dom.
S Loxone App budete mať kúrenie vždy jednoducho a prehľadne pod kontrolou.

Požiar, záplava, narušiteľ.
S Loxone sa váš dom vie brániť a robí všetko pre to, aby minimalizoval škody. Pomocou techniky odradí nepozvaných hostí, ale aj upúta pozornosť okolia (Tienenie vyjde nahor, rozbliká sa osvetlenie, audiosystém spustí alarm a pod.).

Tlačidlo Panika
Ak sa cítite v nebezpečenstve, môžete kedykoľvek použiť tlačidlo Panika. Jednoduchým pridržaním tlačidla, ktoré si určíte, spustíte alarm v celom dome.

Bezpečie vo dne aj v noci
Ak opúšťate dom, dôjde s oneskorením k plnému aktivovaniu alarmu – to znamená, že pri narušení systém detekuje prípadné vypáčenie okien (ak sú okenné kontakty napojené do systému) a tiež prípadný pohyb v miestnostiach. V noci, keď ste v dome, je ochrana obmedzená len na okenné kontakty, a tak sa pokojne môžete po dome pohybovať.

Záznamy (historické údaje)
Samozrejmosťou sú aj historické údaje, kedy a kde sa čo stalo, ktoré môžete neskôr využiť.

Vylepšená detekcia požiaru
Okrem jedného povinného detektoru dymu pre celý dom budete mať v každom vypínači Loxone Touch ukrytý teplotný senzor. Vďaka nemu systém môže detekovať požiar v akejkoľvek miestnosti, a vám tak zachrániť život. Vyvolá klasický scenár udalostí, kedy do poplachu zapojí celý dom, a navyše vypne rekuperáciu, aby ste sa neudusili.

Upozornenie do aplikácie v prípade nebezpečnej situácie
Pokiaľ dôjde k akejkoľvek neštandardnej situácii v dome, budete o tom vedieť, aj keď tam nebudete. Na mobilný telefón (pripojený k internetu) vám okamžite príde notifikácia s informáciou, čo a kde presne sa deje. Alebo vám Loxone môže zavolať, aj keď nie ste on-line (platená služba Loxone Caller). Volať nemusí len vám, ale kam budete chcieť. Môžete tak na situáciu reagovať ihneď.

Oneskorené aktivovanie alarmu
Niekedy sa musíte po odchode vrátiť po niečo, čo ste zabudli. Oneskorené aktivovanie alarmu domu vám necháva čas práve na tieto situácie.

Niekoľkostupňový alarm
Klasický dom je štandardne vybavený len alarmom proti vlámaniu a ten v prípade narušenia húka. S Loxone
sa pri alarme zapojí celý dom. Od blikanie osvetlenia, cez vytiahnutie tieniacej techniky, zapnutie audiosystému a spustenie sirény, až po privolanie pomoci hlasovým hovorom (hlasový hovor vyžaduje platenú on-line službu Loxone Caller).

Detektor dymu Loxone
Oproti bežným detektorom dymu je ten od Loxone plne integrovaný. Takže v prípade poplachu sa o všetkom dozviete, aj keď nie ste doma, vytiahnu sa žalúzie, spustí sa siréna v celom dome a napríklad sa vypne aj rekuperácia, aby nešírila dym po dome.

Ovládať mnoho technológií a funkcií v dome sa môže javiť komplikovane. S Loxone vám ale centrálne funkcie pomôžu mať prehľad a kontrolu kedykoľvek a kdekoľvek a šetriť tak drahocenný čas.

Monitorovanie okien a dverí
Loxone vás na otvorené okno či dvere vždy včas upozorní vďaka notifikáciám cez aplikáciu (vyžaduje integráciu okenných kontaktov).

Tlačidlo na dobrú noc
Pred spaním pravidelne opakujete rituál činností, ako je zhasínanie, zapnutie alarmu alebo stlmenie kúrenia. O to všetko sa postará Loxone za vás.

Odchodové tlačidlo
Podobné činnosti, ktoré musíte urobiť predtým, než idete spať, vás čakajú aj pred odchodom z domu. Loxone bude váš pomocník pre každodenný pokojný odchod z domu.

Užívateľské režimy
Dovolenka, ukladanie na spánok, párty, …, vždy rovnaký scenár, vždy rovnaké rutinné úkony. Ušetrite čas a užívajte si.

Do inteligentnej domácnosti môžete pripojiť riadenie žalúzií, roliet, markíz aj ďalšie tieniace techniky. Odpadne vám tak nemalá časť starostí a využijete konečne investíciu do tienenia efektívne.

Ovládanie tienenia cez tlačidlá Stačí jeden dotyk na zatiahnutie či vytiahnutie žalúzií a roliet.

Automatické tienenie na základe polohy slnka a teploty Vaše tieniaca technika sa ovláda sama podľa vašich potrieb i potrieb vášho domu 24 hodín denne. Púšťa maximum prirodzeného svetla, ale ak hrozí prekúreniu, začne automaticky naklápať lamely tak, aby bola udržaná požadovaná teplota aj bez vášho zásahu.

Možnosť definovania prekážky Ak máte napríklad na záhrade strom, môže o tom systém vedieť. Bude počítať s vymršteným tieňom a nebude tak zbytočne tieniť v čase, keď to nebude nutné.

Možnosť voľby akcie po konci automatiky Akonáhle slnko prestane svietiť na okno, môžete si zvoliť, čo sa bude diať ďalej. Buď sa tienenie vytiahne, zostane v rovnakej polohe alebo dôjde ku kompletnému zatieneniu.

Režim optimálnej svetlosti alebo optimálneho chladenia Podľa vašej preferencie si môžete zvoliť správanie lamiel žalúzií. Buď sa budú viac privierať pre väčší chladiaci účinok, alebo, preferujete ak svetlo, budú tieniť, ale prepúšťať maximum svetla bez toho, aby vás lúče oslnili.

Centrálna správa okien Všetky okná môžete ovládať z jedného miesta v aplikácii a vidieť ich aktuálny stav, aj keď nie ste doma.

Spolupráca tienenia s kúrení a klimatizáciou Dom vždy preferuje maximálne využitie prírodného zdroja: v lete tienenie bráni prehriatiu a šetrí za klimatizáciu, v zime naopak môže ušetriť za kúrenie.

Prebudenie prirodzeným svetlom Vaša tieniaca technika sa môže v určený čas vytiahnuť a pustiť do miestnosti denné svetlo pre príjemné vstávanie.

Večerné súkromie Večer sa tienenie samo zatiahne, aby ste mali v dome súkromie.

Reaktivácia pri odchode z miestnosti alebo z domu Ak sme manuálne zasiahli do tienenia a deaktivovali tak automatiku, s odchodom z miestnosti či z domu sa znovu aktivuje a optimálne sa stará o váš dom.

Ochrana pred vetrom Ak rýchlosť vetra prekročí rizikovú hranicu, vaše žalúzie sa vytiahnu do bezpečnej pozície, aby nedošlo k ich zničeniu.

Ochrana pred primrznutím V prípade, že hrozí k primrznutiu tieniacej techniky v dôsledku vonkajších podmienok, zablokuje sa, aby nedošlo k zničeniu pohonu.

V inteligentnom dome multimédiá môžu vedľa zábavy a relaxácie plniť aj úlohy čisto praktické a dokonca aj bezpečnostné.

Multiroom audio v 4 miestnostiach Vo vašich izbách si môžete pustiť súčasne rôznu alebo tú istú hudbu. Stačí vám k tomu jeden univerzálny systém.

Automatické spustenie hudby Keď vojdete do miestnosti, sama sa spustí ideálne náladová hudba. Ráno v kuchyni to môže byť niečo energické, v obývačke relaxačné, v kúpeľni napríklad spev vtákov. V noci ale inteligentný dom vie, že nemá nikoho budiť.

Ovladánie hudby tlačidlom na stene Extrémne rýchle a jednoduché ovládanie hudby, ktoré je vždy po ruke: zmeniť hlasitosť, zapnúť, vypnúť a zmeniť zdroj.

Ovládanie hudby z aplikácie V aplikácii máte všetky možnosti multiroom audia kdekoľvek vo svojich rukách. Vytvárajte playlisty, prepájajte zóny a oveľa viac.

Využitie rôznych zdrojov hudby S Loxone Music Serverom môžete prehrávať internetové rádiá (služba TuneIn), hudbu zo streamovacej služby Spotify, z Apple zariadení pomocou AirPlay alebo lokálneho úložiska s kapacitou 1 024 GB.

Hlasové upozornenia z reproduktorov Kedykoľvek bude niečo vyžadovať vašu pozornosť, váš dom vám to môže povedať z reproduktorov vďaka funkcii prevod textu na reč. Napríklad vám pri odchode z domu oznámi, že ste nechali otvorené okná.

Vypnutie audia pri zapnutí TV TV Loxone spozná, že ste zapli televíziu. Ak chcete, môže v tom okamihu sám vypnúť hudbu v danej izbe.

Ovládanie TV a ďalších zariadení Automaticky či cez aplikáciu môžete ovládať najrôznejšie mediálne zariadenia. Napríklad vypnúť TV pri odchode z domu alebo keď sa ide spať.

Zvonenie cez reproduktory s nočným režimom Vaše audio poslúži aj ako zvonček a prehrá z reproduktorov ľubovoľnú melódiu v izbách, ktoré si určíte. V čase spánku môže zvonenie vystriedať blikanie svetiel.

Siréna cez reproduktory V prípade poplachu (vlámania, požiar, únik vody) využije inteligentný dom audio k neprepočuteľnému upozorneniu.

Úsporný režim audiosystému Pri odchode z domu a počas noci sa audiosystém prepne do úsporného módu, aby zbytočne neplytval energiu.

Intercom vrátane integrovaného instalačného boxu
Kedykoľvek niekto zazvoní pri vašich dverách, vy o tom viete. V aplikácii ho môžete vidieť, hovoriť s ním a prípadne mu aj otvoriť.

Ovládanie garáže a brány
Jednoducho otvorte a zatvorte garážové dvere kdekoľvek a kedykoľvek zo svojho mobilného telefónu, pomocou rádiového ovládača Remote Air alebo aj tlačidiel. S otvorením garáže pri príchode môžete aj vypnúť alarm.

Sklenená klávesnica NFC Code Touch
Naša kódová klávesnica vám umožní prístup do domu pomocou číselného kódu či NFC prívesku. Pre každý
môžete nastaviť obmedzenú platnosť. Ľahko napríklad vytvoríte dočasný kód pre susedov, ktorí vám budú zalievať kvetiny v čase dovolenky.

Monitoring teploty a vlhkosti
Každý vypínač Loxone Touch má v sebe meranie teploty a vlhkosti. Tieto veličiny môžete zaznamenávať do štatistík a kedykoľvek do nich nahliadnuť. Tiež môžete vytvárať inteligentné funkcie, ktoré vás napr. Upozornia na pokles vlhkosti v zime.

Ovládanie rekuperácie
Ovládanie rekuperácie cez aplikáciu a aj pomocou pripraveného programu kalendára je v základnej konfigurácii samozrejmosťou. Pre ovládanie sa počíta s ovládacím napätím 0-10 V, ktorým je vybavená väčšina bežných rekuperačných jednotiek.

Aplikácia
Licencie a všetky ďalšie aktualizácie sú súčasťou – Task Recorder zadarmo. Svoj šinteligentný dom od Loxone môžete ovládať cez Android, iPhone, iPad, Mac, Windows, Linux či cez bežný internetový prehliadač.

Systémové správy
Systém vás môže upozorniť na dôležité či dokonca kritické stavy a udalosti.

Vypínače v unifikovanom dizajne funkcii
Ovládanie inteligentného domu nebolo nikdy jednoduchšie a je v každej miestnosti rovnaké. Miesto radu tlačidiel v každej miestnosti stačí jediné: Loxone Touch.

Vlastné automatické pravidlá
Robíte nejaké úkony v dome stále dookola? Automatizujte ich! V Loxone App máte k dispozícii veľmi silný nástroj, v ktorom môžete vytvoriť svoje vlastné pravidlá aj bez inštalačného partnera.

Task Recorder
V aplikácii môžete ovládať akúkoľvek funkciu, ale čo keď ju chcete vykonať s určitým oneskorením? Od toho je tu Task Recorder. Nahrajte príkazy a určte dátum a čas vykonania. Loxone ich prevedie za vás.

Budík
Ranné prebúdzanie je teraz ďaleko príjemnejšie. Svetlá sa v izbe rozsvecujú postupne a k tomu vyráža žalúzie. Budíte sa tak ďaleko prirodzenejšie. Ak je domácnosť vybavená Music Serverom, pridá sa aj postupne zosilňujúca hudba.

Dažďový senzor
V prípade blížiaceho sa dažďa o tom systém aj vy budete vedieť. Pokiaľ máte motorické okná, môžu sa samé zatvoriť.

Predpoveď počasia
V aplikácii vidíte predpoveď počasia vypočítanú presne pre vašu polohu. Tieto informácie môže dom využiť napríklad pre automatizáciu zavlažovania aj iné funkcie v dome. (Vyžaduje platenú službu Weather Service alebo Meteostanicu Loxone).

Zavolanie formou hlasového hovoru
Okrem obvyklej push notifikácie v aplikácii či formou e-mailu vám dom môže všetky oznámenia oznámiť hlasovým hovorom na telefón. Zavolá vám i do zahraničia, pričom nemusíte byť pripojení k mobilným dátam, a to bez obmedzenia či ďalších poplatkov.

Touch Nightlight v spálni
Elegantný budík, doplnkové svetlo, ovládací prvok, hodiny a ukazovateľ vonkajšej teploty na nočnom stolíku v spálni – to je Loxone Touch Nightlight.

Touch Pure Tree v obývačke
Prémiové sklenené dotykové tlačidlo je radosť nielen vidieť, ale aj používať. Jeho povrch je príjemný na dotyk a nezostávajú na ňom nečistoty. Ako bonus môžete využiť jemné podsvietenie.

Stiahnite si brožúru o Loxone

Ako vám môže Loxone pomôcť?
Je pre vás to pravé riešenie?
Čím je Loxone jedinečný a koľko skutočne stojí?
Všetko nájdete v brožúre „Riešenie ovládania a automatizácie domácnosti“.

Zavolajte, napíšte alebo nás navštívte

Neváhajte nás kontaktovať