termo-kamera

Pre testovanie Termo-kamier na meranie teploty sme si vybrali nášho stáleho partnera Vedecký park Univerzity Komenského. Sú to pre nás cenné skúsenosti keď hodnotia naše systémy najlepšie kapacity na Slovensku.

1. Bezpečne vstúpte do svojich prevádzok alebo obchodov cez meranie teploty

Aby ste sa mohli znovu bezpečne otvoriť, musíte sa čo najviac ubezpečiť, že všetci, ktorí vstupujú do vašich priestorov, sú zdraví. Z tohto dôvodu mnoho vnútroštátnych správ vyžaduje opätovné otvorenie podnikov, aby zabezpečili meranie teploty pre každého, kto prichádza pred dvere, čo môže byť časovo náročný a nákladný proces, ak sa o to pokúsite ručne. Ďalšou výzvou by mohla byť manuálna kontrola teploty, ktorá by mohla zamestnancov vystaviť stovkám ľudí denne a potenciálne tak zvýšiť riziko infekcie na neprijateľnú úroveň.

Na zníženie času, nákladov a rizík spojených s manuálnou kontrolou teploty obsahuje inteligentné video technológie tepelného zobrazovania. Táto funkcia, ktorá je k dispozícii u mnohých rôznych kamier Hikvision, okamžite odošle upozornenie, ak má osoba vstupujúca do vašej oblasti alebo budovy zvýšenú teplotu pokožky. Vo výsledku môžete podniknúť ďalšie kroky na kontrolu telesnej teploty tejto osoby pomocou klinických meracích prístrojov. 

Riešenia termovízneho zobrazovania Hikvision sa ukazujú obzvlášť cenné v lokalitách s vysokým stupňom mobility, ako sú dopravné uzly, sklady a nákupné centrá. Stojí za zmienku, že presnosť merania teploty môže byť ovplyvnená mnohými faktormi, a preto sa odporúča, aby koneční užívatelia merali vo vnútornom prostredí bez prievanu alebo priameho slnečného žiarenia a mimo zdrojov sálavého tepla. Spoločnosť Hikvision úzko spolupracuje s globálnymi partnermi, a to nielen pri predaji našich výrobkov, ale aj pri poskytovaní školení a osvedčených postupov pri inštalácii a prevádzke osvedčených postupov.

Naše riešenia pre skríning teploty sú k dispozícii vo viacerých formátoch, aby vyhovovali rôznym potrebám monitorovania, vrátane bezdotykových terminálov na skríning teploty, kovových priechodných brán v štýle letiska a ručných kamier.

meranie teploty

2. Kontrola, či každý nosí rúško.

Mnoho národných správ po celom svete sa teraz zhoduje na tom, že masky na tvár sú účinné, pokiaľ ide o znižovanie rizika infekcie COVID-19. V oblastiach a zariadeniach, ktoré každý deň vítajú stovky alebo dokonca tisíce ľudí, však môže byť kontrola dodržiavania pokynov na nosenie masiek zložitá alebo dokonca nemožná.

Vďaka technológii inteligentného videa môžete automaticky detekovať ľudí, ktorí sa snažia vstúpiť do konkrétnych oblastí alebo zariadení, bez masky. Aby sme to dosiahli, má Hikvision integrované algoritmy, ktoré umožňujú našim termokamerám a prístupovým terminálom MinMoe zistiť, či sú nos a ústa osoby odkryté, a teda odkryté, a odoslať výstrahu v reálnom čase vášmu bezpečnostnému tímu.

V spolupráci s VP UK budeme pokračovať naďalej v ďalších pripravovaných projektoch o ktorých Vás budeme postupne informovať.

Váš Team Hudiny.sk 🙂