Hikvision – nová kamera ITS pre zlepšenie bezpečnosti cestnej premávky

Spoločnosť Hikvision oznámila svoju najnovšiu ponuku dopravných produktov – kameru All-Rounder ITS – určenú na zlepšenie bezpečnosti na cestách a optimalizáciu dopravného toku. Ako už z názvu vyplýva, kamera obsahuje rôzne zručnosti a schopnosti, môže sa pochváliť detekciou rýchlosti, detekciou dopravných priestupkov, automatickým rozpoznávaním štítkov a analýzou atribútov vozidla.

Okrem vizuálneho rozsahu, ktorý vnímajú videokamery, by schopnosti porozumieť iným druhom „zmyslov“ umožnili ešte presnejšie sledovanie a hlásenie udalostí alebo nehôd, “hovorí Frank Zhang, prezident medzinárodného centra produktov a riešení v spoločnosti Hikvision. „Toto je multidimenzionálne vnímanie, trend, o ktorom si myslíme, že v budúcnosti ovplyvní bezpečnostný priemysel.“

Nová kamera ITS je navrhnutá a vyvinutá s ohľadom na tento multidimenzionálny koncept. Je to prvá kamera spoločnosti Hikvision, ktorá integruje tri inak samostatné moduly do jednej jednotky bez kompromisov v oblasti výkonu, vďaka čomu je kamera flexibilná pre nasadenie do náročných prostredí, a to jednoduchým a nákladovo efektívnym spôsobom.

Zvyšovanie bezpečnosti na cestách a optimalizácia plynulosti premávky vďaka Hikvision   

Produkt poskytuje HD kameru, rýchlostný radar a svetelné pole vo vnútri jedného krytu. Konkrétne pracuje s multi-sledovacím radarom, ktorý nepretržite monitoruje až dva alebo tri jazdné pruhy – v závislosti od modelu kamery a identifikuje rýchlosť a polohu objektov v sledovanej oblasti rýchlosťou až do 300 km/h. Ak vozidlo porušuje rýchlostný limit, zabudovaný radar spustí pripojenú kameru a urobí sa snímka vozidla a jeho ŠPZ.

V prípade porušenia dopravných predpisov, ako je nesprávna jazda, nesprávne použitie jazdného pruhu alebo dokonca nepoužitie bezpečnostného pásu, fotoaparát zachytí snímky príslušného vozidla, rozpozná jeho ŠPZ a príslušné informácie vrátane typu vozidla, farby , značka a smer pohybu, ktoré môžu byť adresované orgánom v reálnom čase alebo uložené na disku.

Detekcia nehôd pomáha zlepšovať celkové jazdné štandardy, čo v konečnom dôsledku znižuje počet nehôd, zvyšuje bezpečnosť cestnej premávky a ešte viac vyrovnáva plynulosť premávky.

Vo vnútri kamery

Vďaka algoritmom Deep Learning je kamera schopná rozpoznať oveľa vyšší počet poznávacích značiek a vyššiu účinnosť ako bežné systémy ANPR. Jeho snímač GMOS ďalej zaisťuje reprodukciu jasnejších a plynulejších snímok v náročných svetelných podmienkach, najmä v prostredí so slabým osvetlením .

Zabudované doplnkové svetlo fotoaparátu je vybavené 16-lúčovým svetelným poľom, ktoré ponúka IR dosah až 40 metrov v noci.

Pretože sú všetky tieto funkcie integrované, samotný jediný produkt prekonáva bežné produkty ITS, a to vďaka úspore miesta a menšej kabeláži pre ľahšiu inštaláciu. Podporuje flexibilné pripevnenie na stĺp čo umožňuje ľahkú konfiguráciu na mieste.

Kamera Hikvision All-Rounder ITS je ideálna pre rôzne scény, ako sú mestské cesty, diaľnice, tunely a spoplatnené stanice. Viac informácií nájdete na produktovej stránke iDS-TCV907-BIR . Alebo nás kontaktujte 🙂

Zdieľať

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Prečítajte si viac

meranie co2
Blog

Meranie CO2 v miestnosti

CO2 senzor: nutnosť pre zdravý vzduch K čomu slúži meranie oxidu uhličitého? Kvalita vzduchu, ktorý dýchame, má významný vplyv na našu pohodu a výkon. Kritický

smart home
Blog

Touch Surface

Najkrajšie tlačidlo je to, ktoré nie je viditeľné. Dokonca aj nábytok môže byť inteligentný domáci  ovládač. Loxone Touch Surface je ovládaný rovnako ako Loxone Touch,