camera

Spoločnosť Hikvision oznámila svoju najnovšiu ponuku dopravných produktov – kameru All-Rounder ITS – určenú na zlepšenie bezpečnosti na cestách a optimalizáciu dopravného toku. Ako už z názvu vyplýva, kamera obsahuje rôzne zručnosti a schopnosti, môže sa pochváliť detekciou rýchlosti, detekciou dopravných priestupkov, automatickým rozpoznávaním štítkov a analýzou atribútov vozidla.

Okrem vizuálneho rozsahu, ktorý vnímajú videokamery, by schopnosti porozumieť iným druhom „zmyslov“ umožnili ešte presnejšie sledovanie a hlásenie udalostí alebo nehôd, “hovorí Frank Zhang, prezident medzinárodného centra produktov a riešení v spoločnosti Hikvision. „Toto je multidimenzionálne vnímanie, trend, o ktorom si myslíme, že v budúcnosti ovplyvní bezpečnostný priemysel.“

Nová kamera ITS je navrhnutá a vyvinutá s ohľadom na tento multidimenzionálny koncept. Je to prvá kamera spoločnosti Hikvision, ktorá integruje tri inak samostatné moduly do jednej jednotky bez kompromisov v oblasti výkonu, vďaka čomu je kamera flexibilná pre nasadenie do náročných prostredí, a to jednoduchým a nákladovo efektívnym spôsobom.

Zvyšovanie bezpečnosti na cestách a optimalizácia plynulosti premávky vďaka Hikvision   

Produkt poskytuje HD kameru, rýchlostný radar a svetelné pole vo vnútri jedného krytu. Konkrétne pracuje s multi-sledovacím radarom, ktorý nepretržite monitoruje až dva alebo tri jazdné pruhy – v závislosti od modelu kamery a identifikuje rýchlosť a polohu objektov v sledovanej oblasti rýchlosťou až do 300 km/h. Ak vozidlo porušuje rýchlostný limit, zabudovaný radar spustí pripojenú kameru a urobí sa snímka vozidla a jeho ŠPZ.

V prípade porušenia dopravných predpisov, ako je nesprávna jazda, nesprávne použitie jazdného pruhu alebo dokonca nepoužitie bezpečnostného pásu, fotoaparát zachytí snímky príslušného vozidla, rozpozná jeho ŠPZ a príslušné informácie vrátane typu vozidla, farby , značka a smer pohybu, ktoré môžu byť adresované orgánom v reálnom čase alebo uložené na disku.

Detekcia nehôd pomáha zlepšovať celkové jazdné štandardy, čo v konečnom dôsledku znižuje počet nehôd, zvyšuje bezpečnosť cestnej premávky a ešte viac vyrovnáva plynulosť premávky.

Vo vnútri kamery

Vďaka algoritmom Deep Learning je kamera schopná rozpoznať oveľa vyšší počet poznávacích značiek a vyššiu účinnosť ako bežné systémy ANPR. Jeho snímač GMOS ďalej zaisťuje reprodukciu jasnejších a plynulejších snímok v náročných svetelných podmienkach, najmä v prostredí so slabým osvetlením .

Zabudované doplnkové svetlo fotoaparátu je vybavené 16-lúčovým svetelným poľom, ktoré ponúka IR dosah až 40 metrov v noci.

Pretože sú všetky tieto funkcie integrované, samotný jediný produkt prekonáva bežné produkty ITS, a to vďaka úspore miesta a menšej kabeláži pre ľahšiu inštaláciu. Podporuje flexibilné pripevnenie na stĺp čo umožňuje ľahkú konfiguráciu na mieste.

Kamera Hikvision All-Rounder ITS je ideálna pre rôzne scény, ako sú mestské cesty, diaľnice, tunely a spoplatnené stanice. Viac informácií nájdete na produktovej stránke iDS-TCV907-BIR . Alebo nás kontaktujte 🙂