bazén

Kto by sa netešil na sezónu kúpania. Bohužiaľ s vlastným bazénom pribúdajú tiež starosti s údržbou. Aj na toto sme v Loxone mysleli, pretože spokojné bývanie si bez inteligentného bazéna mnoho ľudí nevie predstaviť. V tomto blogu vám predstavíme automatizáciu bazéne v inteligentnom dome Loxone s pomocou AquaStar Air.

Plno automatické vybavenie bazéna

Starostlivosť o bazén vyžaduje aj desiatky minút denne a nemalé znalosti. Keď ale k nemu pripojíte AquaStar Air, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre systém Loxone, postará sa o to isté inteligentný dom za vás. Užite si inteligentné ovládanie bazéna.

bazén

Výhody Loxone AquaStar Air

 • Loxone Inteligentný dom sa stará o zložitú a pracnú obsluhu
 • šetrí váš čas a zaistí najlepšiu kvalitu vody
 • vďaka aplikácii Loxone máte kedykoľvek plnú kontrolu
 • jednoduché ovládanie pokročilých funkcií ako napr. protiprúd
 • jednoduché uvedenie do prevádzky bez zložitých úprav elektroinštalácie
 • bezpečnosť detí aj zariadení: ovládanie máte pod kontrolou iba vy

Všetko pod kontrolou:
Diaľkové ovládanie bazéna z aplikácie

V práci sa rýchlo pozriete do aplikácie Loxone a viete, že sa môžete tešiť na večernú oslavu. Ukazovateľ hovorí, že už bola dosiahnutá komfortná teplota vody. Neskôr ľahko bazén odkryjete priamo z telefónu a už len skočiť do osviežujúcej vody.

Či už ste doma alebo na cestách, máte všetko na dosah ruky. Vždy môžete sledovať a ovládať teplotu, hladinu, filtrovanie, kryt bazéna, protiprúd a ďalšie.

 
bazén aplikácie

Najlepšia kvalita vody bez práce

Automatizovaný bazén vie, čo je potrebné urobiť. Vďaka filtrom, vratnému prúdu, oplachovaniu a cirkulačným funkciám bazén vždy zostane čistý a hygienický. 
Vy nemusíte na nič myslieť. O všetko sa postará technológia inteligentnej domácnosti v závislosti na:
 • čase
 • kvalite vody
 • teplote vody
 • hladine vody
 • tlaku vody

Mnoho možností a jednoduché ovládanie

S inteligentným bazénom nemusíte riešiť, koľko vody vám deti pri hre „bomba“ vyšplechnú všade okolo. Doplňovanie si totiž bazén zariadi sám. Hladinu vody spozná podľa tlakového  čidla. Ak sa ocitne pod nastavenou hodnotou, bazén sa automaticky dopustí. Všetko ide nastaviť aj manuálne ovládať tiež cez aplikáciu či vizualizáciu v prehliadači (webové rozhranie).

voda

Ovládanie krytu

So zábavou tiež prichádza nebezpečenstvo, napríklad keď sa malé deti hrajú okolo. Upokojiť vás môže bazénový kryt, ktorý navyše zabráni znečisteniu. Zatvorenie krytu možno jednoducho kontrolovať podľa magnetických dorazov. Ak nedeaktivujete zabezpečenie bazéna (pomocou tlačidla alebo aplikácie) a niekto otvorí kryt, príde vám upozornenie. Bazén je súčasťou inteligentného zabezpečenia domácnosti.

smart pool
aplikácia

Efektívne farebné svetlo

Pokiaľ sa večer zdržiavate na záhrade okolo bazéna, dokáže farebné svetlo navodiť naozaj kúzelnú atmosféru. Automaticky sa aktivuje pri súmraku s vopred nastavenými farbami, prípadne môžete farby meniť podľa nálady pomocou aplikácie.

ikona teplota

Ovládanie teploty

Pokiaľ máte v bazéne reguláciu teploty, môžete jednoducho teplotu sledovať a pre určité časy nastavovať iné teploty. To všetko jednoducho pomocou vizualizácie.

ikona bazén

Protiprúd

Na účely tréningu alebo relaxácie sú bazény vybavené protiprúdom. Silný prúd vody a vzduchu vám z bazénu vytvorí dlho trať. Pri nastavení na nižší stupeň si zase užijete príjemnú masáž. Silu protiprúdu môžete plynule ovládať cez aplikáciu alebo napríklad prostredníctvom dotykových senzorov pri bazéne.

Ďalšie schopnosti Loxone AquaStar Air

ikona lievik

Filtrovanie

Voda nasávaná čerpadlom je filtrovaná cez filtračný piesok, kde sa zachytávajú nečistoty z bazéna. Do bazéna následne putuje vyčistená voda.

ikona šípka

Spätný preplach

V tejto polohe prúdi voda opačným smerom. Voda tlačí zospodu na piesok, kde sa vytvára vír a uvoľňujú sa nečistoty, ktoré sa následne odplavujú do kanalizácie.

ikona voda

Čistiaci výplach

Aktivuje sa po spustení spätného preplachu, aby sa zabránilo vniknutiu nečistôt späť do bazéna. Pritom sa znova piesok usadzuje a malé množstvo vody je vypustené do kanalizácie.

ikona return

Cirkulácia

Pri cirkulácii AquaStar vodu nepúšťa cez filter, ale pumpuje ju priamo do bazénu – napr. pre rýchle premiešanie.

ikona hladina

Vyprázdňovanie

Vyprázdňovanie slúži na to, aby ste po sezóne mohli ľahko nechať bazén vypustiť.

ikona zákaz

Zavreté

Pri tomto nastavení je ventil uzavretý a vodný okruh nie je v prevádzke.

Početné rozhrania

AquaStar Air je vybavený mnohými rozhraniami, takže môžete ovládať všetko, čo súvisí s vašim bazénom.

ikona teplota

Meranie teploty

1-Wire rozhranie je ideálne pre pripojenie čidla teploty vody v bazéne.

ikona level

Integrované výstupy

3 voľne použiteľné relé výstupy slúžiace k ovládaniu osvetlenia, protiprúdu a pod.

ikona vlny

Integrované vstupy

Dvojica analógových vstupov sa hodí pre tlakové senzory na meranie hladiny.

ikona filter

Filtračné čerpadlo a vypúšťajúci ventil

Vlastné pripojenie s filtrom a bezpečnostným ventilom pre vypustenie.

Príslušenstvo pre AquaStar Air

Loxone AquaStar Air sme vyvíjali spoločne s firmou Peraqua, popredným dodávateľom príslušenstva pre bazénovú techniku. Je teda zaručená plná kompatibilita pre produkty Peraqua, ako je napr. Ocean V6 pieskový filter. Vyberte si z Peraqua sortimentu doplnky pre váš bazén..

Už máte hotovo ?

Nie je problém, bazén možno dodatočne automatizovať. Vďaka bezdrôtovej technológii Loxone Air integrovanej v AquaStar Air sa to zaobíde aj bez veľkých zásahov do elektroinštalácie.

smart pool

Konzultácia projektu modernej elektroinštalácie

konzultacia projektu

Kvalitná elektroinštalácia je základom komfortného bývania. Získajte bezplatnú profesionálnu konzultáciu s našimi odborníkmi, ktorí vám dajú odporúčania, ako maximalizovať potenciál vášho bývania.