Nové Produkty ColorVu HikVisions S Možnosťou 4K Na Trhu

HikVisions uvádza na trh nové ponuky ColorVu s možnosťou 4K a varifokálneho priblíženia

15. októbra 2020 | Spoločnosť HikVisions vydala novú produktovú radu ColorVu pre živšie 24/7 farebné zobrazovanie a do plnofarebného rozsahu najskôr zaradila kamery 4K + varifokál. 

V rámci video bezpečnosti sú informácie týkajúce sa farieb rozhodujúce pre identifikáciu detailov udalostí, najmä v noci. Bežné kamery s infračerveným osvetlením poskytujú iba čiernobiele obrázky na nočnej scéne. Vďaka tomu môžu byť ľudia, vozidlá alebo iné dôležité objekty ľahko rozmazané a splývajúce s pozadím, čo sťažuje rozlíšenie kritických prvkov. Technológia Color Vu rieši túto spoločnú výzvu, ktorej čelia mnohí používatelia bezpečnostných kamier a umožňuje kamerám vytvárať farebné videá aj v extrémne slabom svetelnom prostredí. 

„Od roku 2018, keď na trh uviedli prvú generáciu kamier Color Vu, sú tieto kamery jedným z najpredávanejších produktov. 

Obohatené možnosti o 4K a varifokálne kamery

Spoločnosť teraz zahrnula do svojej produktovej rady kamery 4K ColorVu, ktoré prinášajú farebné zobrazovanie na úroveň ultravysokého rozlíšenia vo dne i v noci. Vďaka lepšej kvalite obrazu a bohatším detailom je možné kamery 4K Color Vu použiť v ešte širšej škále scenárov vrátane štadiónov, letísk, prístavov a parkovísk, kde sú potrebné jasné snímky vo vysokom rozlíšení.

Okrem toho pridala k novým modelom aj varifokálne kamery (série DF8T-Z), ktoré umožňujú vytvárať obraz 24/7 vo všetkých ohniskových vzdialenostiach. Vďaka 2,8 – 12 mm motorizovaným objektívom umožňujú používateľom priblížiť si farebné obrázky aj v noci. 

Vylepšené farebné zobrazovanie pomocou technológie výroby AA

Nové objektívy kamier ColorVu si zachovali dizajn super clony F1.0, ktorý umožňuje preniknúť do objektívu štyrikrát viac svetla ako v prípade bežných kamier (ktoré majú F2.0). Zaostrovanie kamier s vysokým rozlíšením na veľké clony F1.0 je pre priemysel mimoriadne technicky náročné a vyžaduje si veľmi presnú výrobu. Použila pri výrobe kamier ColorVu svoju pokrokovú technológiu Active Alignment (AA), aby priniesla presnosť nastavenia na 4 pixely, dokonca menšie ako je priemer ľudského vlasu 1/30.

Nový algoritmus 3D dynamického potlačenia šumu (DNR) pomáha kamerám zreteľne zaznamenávať ďalšie vzdialené údaje a poskytovať ostrejšie snímky. Kamery ColorVu sú navyše vybavené mäkkým a teplým doplnkovým svetlom aby sa zaručilo farebné zobrazenie aj v prostredí s nulovým osvetlením. 

ColorVu

Rýchle vyhľadávanie cieľov pomocou technológie AcuSense

Väčšina používateľov bezpečnostných kamier sa musí sústrediť iba na alarmy vyvolané ľuďmi a vozidlami, najmä v noci. ColorVu kamery môžu integrovať špičkovú technológiu AcuSense , ktorá pomáha používateľom sústrediť sa iba na udalosti, ktoré sú dôležité z hľadiska bezpečnosti. Vďaka algoritmom hlbokého učenia dokážu kamery ColorVu rozlíšiť ľudí a vozidlá od iných pohybujúcich sa objektov, ako sú dážď, lístie a zvieratá. Alarmy sa spustia, až keď dôjde k prednastavenému typu narušenia. S týmto riešením sú videoklipy triedené podľa kategórií ľudí a vozidiel a klasifikácia objektov výrazne zlepšuje efektivitu vyhľadávania.

Zdieľať

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Prečítajte si viac

meranie co2
Blog

Meranie CO2 v miestnosti

CO2 senzor: nutnosť pre zdravý vzduch K čomu slúži meranie oxidu uhličitého? Kvalita vzduchu, ktorý dýchame, má významný vplyv na našu pohodu a výkon. Kritický

smart home
Blog

Touch Surface

Najkrajšie tlačidlo je to, ktoré nie je viditeľné. Dokonca aj nábytok môže byť inteligentný domáci  ovládač. Loxone Touch Surface je ovládaný rovnako ako Loxone Touch,