ColorVu

HikVisions uvádza na trh nové ponuky ColorVu s možnosťou 4K a varifokálneho priblíženia

15. októbra 2020 | Spoločnosť HikVisions vydala novú produktovú radu ColorVu pre živšie 24/7 farebné zobrazovanie a do plnofarebného rozsahu najskôr zaradila kamery 4K + varifokál. 

V rámci video bezpečnosti sú informácie týkajúce sa farieb rozhodujúce pre identifikáciu detailov udalostí, najmä v noci. Bežné kamery s infračerveným osvetlením poskytujú iba čiernobiele obrázky na nočnej scéne. Vďaka tomu môžu byť ľudia, vozidlá alebo iné dôležité objekty ľahko rozmazané a splývajúce s pozadím, čo sťažuje rozlíšenie kritických prvkov. Technológia Color Vu rieši túto spoločnú výzvu, ktorej čelia mnohí používatelia bezpečnostných kamier a umožňuje kamerám vytvárať farebné videá aj v extrémne slabom svetelnom prostredí. 

„Od roku 2018, keď na trh uviedli prvú generáciu kamier Color Vu, sú tieto kamery jedným z najpredávanejších produktov. 

Obohatené možnosti o 4K a varifokálne kamery

Spoločnosť teraz zahrnula do svojej produktovej rady kamery 4K ColorVu, ktoré prinášajú farebné zobrazovanie na úroveň ultravysokého rozlíšenia vo dne i v noci. Vďaka lepšej kvalite obrazu a bohatším detailom je možné kamery 4K Color Vu použiť v ešte širšej škále scenárov vrátane štadiónov, letísk, prístavov a parkovísk, kde sú potrebné jasné snímky vo vysokom rozlíšení.

Okrem toho pridala k novým modelom aj varifokálne kamery (série DF8T-Z), ktoré umožňujú vytvárať obraz 24/7 vo všetkých ohniskových vzdialenostiach. Vďaka 2,8 – 12 mm motorizovaným objektívom umožňujú používateľom priblížiť si farebné obrázky aj v noci. 

Vylepšené farebné zobrazovanie pomocou technológie výroby AA

Nové objektívy kamier ColorVu si zachovali dizajn super clony F1.0, ktorý umožňuje preniknúť do objektívu štyrikrát viac svetla ako v prípade bežných kamier (ktoré majú F2.0). Zaostrovanie kamier s vysokým rozlíšením na veľké clony F1.0 je pre priemysel mimoriadne technicky náročné a vyžaduje si veľmi presnú výrobu. Použila pri výrobe kamier ColorVu svoju pokrokovú technológiu Active Alignment (AA), aby priniesla presnosť nastavenia na 4 pixely, dokonca menšie ako je priemer ľudského vlasu 1/30.

Nový algoritmus 3D dynamického potlačenia šumu (DNR) pomáha kamerám zreteľne zaznamenávať ďalšie vzdialené údaje a poskytovať ostrejšie snímky. Kamery ColorVu sú navyše vybavené mäkkým a teplým doplnkovým svetlom aby sa zaručilo farebné zobrazenie aj v prostredí s nulovým osvetlením. 

ColorVu

Rýchle vyhľadávanie cieľov pomocou technológie AcuSense

Väčšina používateľov bezpečnostných kamier sa musí sústrediť iba na alarmy vyvolané ľuďmi a vozidlami, najmä v noci. ColorVu kamery môžu integrovať špičkovú technológiu AcuSense , ktorá pomáha používateľom sústrediť sa iba na udalosti, ktoré sú dôležité z hľadiska bezpečnosti. Vďaka algoritmom hlbokého učenia dokážu kamery ColorVu rozlíšiť ľudí a vozidlá od iných pohybujúcich sa objektov, ako sú dážď, lístie a zvieratá. Alarmy sa spustia, až keď dôjde k prednastavenému typu narušenia. S týmto riešením sú videoklipy triedené podľa kategórií ľudí a vozidiel a klasifikácia objektov výrazne zlepšuje efektivitu vyhľadávania.