Alarmy pre domácnosti, Riešenia pre domácnosti

Spoločnosť Hikvision, predstavila novú generáciu bezdrôtových alarmových systémov – AX PRO – poskytujúcich komplexné riešenia pre súkromné aj komerčné využitie. 

Komplexné a integrované riešenia alarmov

Novo uvedená rodina produktov AX PRO obsahuje kompaktnú ústredňu pre širokú škálu detektorov a periférií, ktoré zahŕňajú detekciu vniknutia, overenie videa, detekciu dymu, detekciu zaplavenia a domácu automatizáciu. Vyvinutý s ohľadom na montážnu firmu aj koncového používateľa, systém je možné nakonfigurovať podľa rôznych potrieb. Koncový používateľ môže systém ľahko spravovať pomocou intuitívneho používateľského rozhrania. 

Alarmová ústredňa AX PRO s dizajnom dvojitého RF čipu

AX PRO podporuje niekoľko protokolov bezdrôtovej integrácie a pripojenie až na 210 periférií. Ústredňa bola navrhnutá s duálnymi RF (vysokofrekvenčnými) komunikátormi, ktoré obsahujú bezdrôtové technológie Tri-X a CAM-X, aby blokovali rušenie medzi kanálmi a umožňovali vysoký a spoľahlivý prenos alarmových správ súčasne. 

Alarmy pre domácnosti, Riešenia pre domácnosti, AX PRO

Široká škála možností detektorov a periférií

Spoločnosť Hikvision vyvinula popri ústredni aj širokú škálu detektorov a senzorov, ktoré prispôsobujú systém rôznym inštalačným potrebám, ako napríklad kombinovaný detektor rozbitia skla PIR, bezpečnostné detektory, dverné kontakty, dymový senzor, detektor úniku vody atď.

K dispozícii je tiež bezdrôtový pasívny infračervený detektor PIRCAM, ktorý detekuje infračervené signály v dosahu 12 metrov a zhromažďuje snímky všetkých pohybujúcich sa objektov. Pomocou PIRCAM môžu používatelia prezerať tieto snímky detekovanej aktivity na overenie výstražných upozornení a prijímať výstrahy ešte skôr, ako si narušitelia uvedomia, že boli zaznamenaný na video. Fotoaparát PIRCAM je tiež vybavený LED osvetlením pre vysoko kvalitné snímanie v tme.

AX PRO bola vyvinutá s ohľadom na praktickosť a vytvorila širokú škálu periférií, aby maximalizovala bezpečnosť používateľov a pomáhala pri ich každodenných činnostiach. Takéto zariadenia zahŕňajú statické a prenosné možnosti „panik“ tlačidla, aby boli ľudia v bezpečí, zatiaľ čo bezdrôtová LED klávesnica alebo ergonomický prívesok na kľúče poskytujú viac možností ovládania, ktoré vyhovujú preferenciám používateľa. 

Overenie votrelca ako služba

Ústredňu AX PRO je možné prepojiť s IP kamerami cez cloud, aby sa spustilo overenie votrelca ako služba (IVaaS). Táto služba poskytuje živé overenie videa alebo 7 sekúnd záznamu videa, aby používatelia mohli rýchlo a efektívne potvrdiť poplachové udalosti v systéme.

Kompatibilita aplikácií

Používatelia prevezmú zodpovednosť a zostanú pripojení pomocou aplikácie AX PRO, pretože je plne kompatibilná s aplikáciou HikConnect od spoločnosti Hikvision . Aplikácia poskytuje používateľom hlasové upozornenia a videoklipy a umožňuje im diaľkovo ovládať a monitorovať ich výstražné systémy. AX PRO podporuje aj aplikáciu Hik-ProConnect, ktorá môže montážnikom poskytnúť úplnú pomoc s konfiguráciou a umožniť im ponúkať cloudové bezpečnostné riešenia a služby so súhlasom zákazníka.