Tepelné čerpadlá

Naše inteligentné tepelné čerpadlá

Produktový program Viessman Vitocal môže ponúkať nielen vykurovanie, ale aj chladenie a zásobovanie budovy teplou vodou. 

Spoľahlivé, kompaktné a ekologickejšie ako kedykoľvek predtým – nová, inovatívna technika tepelných čerpadiel od spoločnosti Viessmann mimoriadne efektívne využíva energiu prostredia na vykurovanie a chladenie. S výstupnou teplotou do 70 °C . Vysoká energetická účinnosť, pohodlné ovládanie prostredníctvom aplikácie, udržateľná prevádzka a atraktívny dizajn sú presvedčivé vlastnosti.

Vzduchové tepelné čerpadlo využíva teplo, ktoré je bezplatne k dispozícii vo vonkajšom vzduchu. To zaručuje nákladovo efektívne a ekologické zásobovanie teplom. Voliteľne môžete tepelné čerpadlo použiť aj na chladenie v lete.

viessmann

Ideálne na kombináciu

Tepelné čerpadlá Viessmann sa dajú kombinovať aj s existujúcimi vykurovacími systémami, ktoré ešte stále fungujú so spaľovacím kotlom. Už existujúce kotly majú za úlohu pokryť špičkové zaťaženie. Zvyšok času zabezpečujú vykurovanie a prípravu teplej vody tepelné čerpadlá Vitocal.
 
Tepelné čerpadlá Vitocal možno kombinovať aj s fotovoltickým systémom. Vlastná vyrobená elektrická energia sa používa na napájanie tepelného čerpadla. Je to preto, že okrem energie prostredia (približne tri štvrtiny) sa musí dodať približne jedna štvrtina elektrickej energie, aby tepelné čerpadlo mohlo premeniť energiu prostredia na využiteľné teplo. V chladivovom okruhu tepelného čerpadla sa chladivo, ktoré slúži ako prenosové médium, musí stlačiť a potom opäť roztiahnuť. Na to sa používajú kompresory a expanzné ventily. Vyžadujú si elektrickú energiu. Ako to funguje, sa môžete podrobne dozvedieť tu: Ako funguje tepelné čerpadlo.

Používanie zariadenia Viessmann Vitocal na chladenie

Okrem vykurovania a prípravy teplej vody môžu tepelné čerpadlá Vitocal zabezpečovať aj chladenie. Je potrebné rozlišovať medzi prirodzeným chladením a aktívnym chladením. V prvom prípade odoberá soľanka alebo podzemná voda teplo z vykurovacieho okruhu prostredníctvom výmenníka tepla. Toto teplo sa prenáša von. Na chladenie sa potom využíva prirodzená teplota okolia. Je potrebné zdôrazniť, že počas tohto procesu zostáva zapnuté len obehové čerpadlo a riadiaca jednotka. Všetky tepelné čerpadlá Viessmann soľanka/voda využívajú túto formu chladenia. Pre funkciu integrovaného chladenia je potrebné príslušenstvo: NC-Box. NC-Box je vybavený zmiešavačom na integráciu do chladiaceho okruhu. To umožňuje nepretržitú prevádzku bez poklesu pod rosný bod.

Ďalšou možnosťou je aktívne chladenie. V tomto prípade je funkcia tepelného čerpadla obrátená. Vitocal potom funguje ako chladnička. Okrem splitových tepelných čerpadiel Vitocal 200-S a Vitocal 222-S sú aj modely 200-A a 222-A vybavené reverzáciou okruhu.

Obe chladiace verzie sa kombinujú prostredníctvom Viessmann AC-Box, ktorý možno použiť na rozšírenie tepelného čerpadla Vitocal radu 300-G a 200-G soľanka/voda. V závislosti od požadovanej teploty v miestnosti sa systém automaticky prepína.

Čím sa líši produktový program Vitocal?

Všetky tepelné čerpadlá Viessmann Vitocal sa vyznačujú veľmi tichou prevádzkou, nízkymi vibráciami a nenáročnou údržbou. Okrem toho majú pôsobivo vysoký koeficient účinnosti (COP). Ten opisuje pomer odovzdaného tepla a spotreby energie. Čím je táto hodnota vyššia, tým účinnejšie tepelné čerpadlo pracuje.

Výrobky Vitocal pracujú ticho vďaka zvukovo optimalizovanej konštrukcii spotrebiča s nízkymi vibráciami. Splitové tepelné čerpadlá Vitocal 200-S a 222-S sa vyznačujú mimoriadne tichými vnútornými jednotkami. Pri týchto dvoch modeloch je chladivový okruh rozdelený medzi dve jednotky. Výparník a kompresor sú umiestnené vo vonkajšej jednotke. Kondenzátor sa naopak nachádza vo vnútornej jednotke.

Okrem toho sa mnohé modely môžu inštalovať v blízkosti obytného priestoru, pretože nezaberajú veľa miesta. Tým sa vyznačujú najmä kompaktné jednotky Vitocal 333-G a 222-G. Napríklad plocha prvej z nich je menšia ako pol metra štvorcového.

Produktový rad Vitocal: flexibilné možnosti použitia

Tepelné čerpadlá Vitocal ponúkajú flexibilné použitie vďaka rôznym stupňom výkonu a modulačnej prevádzke. To znamená, že sú vhodné nielen pre novostavby rodinných domov, ale aj pre bytové domy alebo dokonca malé komerčné priestory. 

Je tiež možné zvýšiť vykurovací výkon a chladiaci výkon vytvorením tzv. kaskády. To znamená, že niekoľko tepelných čerpadiel Vitocal z rovnakého modelového radu možno zapojiť do série. Napríklad pri modeli Vitocal 300-G možno pomocou integrovanej funkcie kaskády dosiahnuť výkon až 589 kW.

V prípade väčších obytných alebo bytových domov je možné inštalovať veľké tepelné čerpadlá Viessmann. Napríklad Vitocal 300-G/-W Pro dosahuje výkon až 240 alebo 290 kW. Ak sa niekoľko týchto modelov zapojí postupne do kaskády, je možné dosiahnuť výkon až 1450 kW. Sú preto vhodné aj pre komerčné podniky a priestory miestnych úradov.

  • Ročná vyúčtovacia faktúra od súčasného dodávateľa energii
  • Inštalujeme v rámci cele SR
  • Podrobné cenové ponuky bez osobnej obhliadky nerobíme. Tu je dôležitý kontakt zo zákazníkom a príprava celého projektu na mieru.
  • Obhliadky vykonávame do 2 pracovných dní od dopytu.
  • Cenovú ponuku Vám pripravíme do 48hod
  • Po schválení cenovej ponuky sa celý systém naskladňuje. Termín dodania Vám oznámime hneď po vypracovaní projektu.
  • záručný servis v zmysle zákona č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa a Občianskeho zákonníka zákon č. 40/1964 Zb
  • Na panely dávame záruku 15 rokov
  • Na meniče dávame záruku 10 rokov pri Solaxe a 5 rokov pri Huawei. Možnosť rozšírenia záruky.
  • Zrýchlený servis v zmysle aktuálne platného cenníka

Zavolajte, napíšte alebo nás navštívte

Neváhajte nás kontaktovať