Riziká seniorov

Žiť čo najdlhšie samostatne a nezávisle je snom väčšiny tých, ktorí stoja pred prahom dôchodku, alebo ho už prekročili. Vďaka pokrokom v medicíne sa to pravdepodobne bude dariť stále viac ľuďom. Zdravotné riziká spojené so starobou však nezmiznú. Často si ich nepripustíme do doby, než skutočne nastanú. Samostatne žijúcim seniorom síce nehrozia problémy každý deň, ale ak sa prihodia, môžu byť fatálne. Včas na komplikácie reagovať pomáhajú domáce technológie asistovaného bývania. Dávajú istotu rodine a uľahčujú opatrovateľom.

Čo je asistované bývanie?

asistovane bývanie

Asistované bývanie je súbor technických riešení, ktoré podporujú staršie osoby a osoby zo zdravotným postihnutím alebo obmedzením. Žiť samostatný život aj v starobe, po tom dnes mnoho ľudí túži. Automatizácia domov a budov môže prispieť k naplneniu tohto sna prostredníctvom mnohých funkcií. Loxone sa postará o dôležité úlohy na pozadí, zatiaľ čo chráni a pomáha. Vďaka tomu sa nielen starí ľudia môžu cítiť bezpečne. Ich príbuzní tiež majú istotu, že je všetko v poriadku. Systém je možné individuálne prispôsobiť konkrétnym potrebám ľudí.

Príležitosť pre rodiny aj rezidencie pre seniorov

Systém inteligentného ovládania Loxone je univerzálny. Môže pomôcť jednému dôchodcovi v jeho príbytku, ale dokáže vybaviť aj komplex pre seniorov, kde uľaví opatrovateľom. Toto sú možnosti využitia:

asistovane bývanie

Súkromný domov starších príbuzných

Už žiadne starosti o rodičov žijúcich v starobe samostatne. Vybavenie ich domácností inteligentnou technológiou Loxone zabezpečí, že sa o akýchkoľvek komplikáciách ihneď dozviete. Na mobil príde hláška pri neobvyklom správaní, dlhšej prestávke v pohybe alebo po stlačení tlačidla. Systém skvele doplní osobné návštevy rodiny alebo opatrovateľa. Netreba sa báť, že si menej zdatný senior s technológiami neporadí. Väčšina z nich sa riadi automaticky, ovládacie či alarmové tlačidlá sú intuitívne a možno ich nastaviť individuálne.

asistovane bývanie

Pobytové zariadenie pre seniorov

Loxone ponúka komplexné riešenie automatizácie pre celé budovy. Možno ním vybaviť jednotlivé izby a ďalšie miestnosti domova dôchodcov aj rezidencií či komunitných domov pre seniorov s nezávislejším režimom. Funkcie jednotlivých jednotiek možno prispôsobiť potrebám či požiadavkám jeho obyvateľov a priebežne ich meniť. Všetky izby alebo byty je možné centrálne monitorovať. Na nezvyklé situácia bude personál včas upozornený. Vďaka tomu budú pracovníci fungovať efektívnejšie a vždy budú tam, kde sú potrební najviac.

asistovane bývanie

Nástroj pre opatrovateľskú službu

Prevádzkovatelia terénne opatrovateľskej či zdravotnej služby pomáhajú seniorom s dôstojným životom u nich doma. Svoje služby môžu rozšíriť o inštaláciu komponentov inteligentného systému. Dá im do ruky spôsob, ako sa dozvedieť o problémoch klienta, bez toho, aby ich na to sám musel upozorniť. A niekedy je potreba pomoci mimoriadna, starí ľudia môžu v takýchto situáciách využiť tlačidlá, ktoré dajú vedieť, že niečo nie je v poriadku. Tlačidlá je možné nastaviť na akúkoľvek akciu. Jeho stlačením si senior môže napríklad mimoriadne povedať o asistenciu.

Chcete sa dozvedieť viac o inteligentnej automatizácii budov?

fiber projekt

 

Radi by ste využili možnosti bezplatnej konzultácie projektu? Zanechajte nám vaše kontaktné údaje. Náš odborník sa s vami spojí a zodpovie akékoľvek vaše otázky.