Tepelné čerpadlá a klimatizácie

Mimoriadne tiché, pripojiteľné, rozšíriteľné tepelné čerpadlo

Vytvoriť skutočne inteligentný domov môže byť veľmi jednoduché – keď všetko pochádza z jedného zdroja. Začnite s tepelným čerpadlom a vďaka modularite jednotlivých komponentov postupne vybudujte ucelený systém. V prvom kroku začnite s bezemisným vykurovaním. V ďalšom kroku si vytvorte ďalšiu nezávislosť výrobou vlastnej elektrickej energie. A nakoniec dosiahnite maximálnu nákladovú efektívnosť.

tepelne cerpadlo

Naše inteligentné tepelné čerpadlá​​

Produktový program Viessman Vitocal môže ponúkať nielen vykurovanie, ale aj chladenie a zásobovanie budovy teplou vodou. 

 

Tepelné čerpadlá na báze vzduchu – monoblok
Spoľahlivé, kompaktné a ekologickejšie ako kedykoľvek predtým – nová, inovatívna technika tepelných čerpadiel od spoločnosti Viessmann mimoriadne efektívne využíva energiu prostredia na vykurovanie a chladenie. S výstupnou teplotou do 70 °C . Vysoká energetická účinnosť, pohodlné ovládanie prostredníctvom aplikácie, udržateľná prevádzka a atraktívny dizajn sú presvedčivé vlastnosti.

Splitové tepelné čerpadlá
Vzduchové tepelné čerpadlo využíva teplo, ktoré je bezplatne k dispozícii vo vonkajšom vzduchu. To zaručuje nákladovo efektívne a ekologické zásobovanie teplom. Voliteľne môžete tepelné čerpadlo použiť aj na chladenie v lete.

tepelné čerpadlo

Ideálne na kombináciu

Tepelné čerpadlá Viessmann sa dajú kombinovať aj s existujúcimi vykurovacími systémami, ktoré ešte stále fungujú so spaľovacím kotlom. Už existujúce kotly majú za úlohu pokryť špičkové zaťaženie. Zvyšok času zabezpečujú vykurovanie a prípravu teplej vody tepelné čerpadlá Vitocal.
 
Tepelné čerpadlá Vitocal možno kombinovať aj s fotovoltickým systémom. Vlastná vyrobená elektrická energia sa používa na napájanie tepelného čerpadla. Je to preto, že okrem energie prostredia (približne tri štvrtiny) sa musí dodať približne jedna štvrtina elektrickej energie, aby tepelné čerpadlo mohlo premeniť energiu prostredia na využiteľné teplo. V chladivovom okruhu tepelného čerpadla sa chladivo, ktoré slúži ako prenosové médium, musí stlačiť a potom opäť roztiahnuť. Na to sa používajú kompresory a expanzné ventily. Vyžadujú si elektrickú energiu. Ako to funguje, sa môžete podrobne dozvedieť tu: Ako funguje tepelné čerpadlo.

Čím sa líši produktový program Vitocal?

Všetky tepelné čerpadlá Viessmann Vitocal sa vyznačujú veľmi tichou prevádzkou, nízkymi vibráciami a nenáročnou údržbou. Okrem toho majú pôsobivo vysoký koeficient účinnosti (COP). Ten opisuje pomer odovzdaného tepla a spotreby energie. Čím je táto hodnota vyššia, tým účinnejšie tepelné čerpadlo pracuje. Výrobky Vitocal pracujú ticho vďaka zvukovo optimalizovanej konštrukcii spotrebiča s nízkymi vibráciami. Splitové tepelné čerpadlá Vitocal 200-S a 222-S sa vyznačujú mimoriadne tichými vnútornými jednotkami. Pri týchto dvoch modeloch je chladivový okruh rozdelený medzi dve jednotky. Výparník a kompresor sú umiestnené vo vonkajšej jednotke. Kondenzátor sa naopak nachádza vo vnútornej jednotke. Okrem toho sa mnohé modely môžu inštalovať v blízkosti obytného priestoru, pretože nezaberajú veľa miesta. Tým sa vyznačujú najmä kompaktné jednotky Vitocal 333-G a 222-G. Napríklad plocha prvej z nich je menšia ako pol metra štvorcového.

Nezávislosť s riešeniami Viessmann

Časté otázky

  • Vykonať obhliadku staveniska
  • Inštalujeme v rámci cele SR
  • Podrobné cenové ponuky bez osobnej obhliadky nerobíme. Tu je dôležitý kontakt zo zákazníkom a príprava celého projektu na mieru.
  • Obhliadky vykonávame do 2 pracovných dní od dopytu.
  • Cenovú ponuku Vám pripravíme do 48hod
  • Po schválení cenovej ponuky sa celý systém naskladňuje. Termín dodania Vám oznámime hneď po vypracovaní projektu.
  • záručný servis v zmysle zákona č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa a Občianskeho zákonníka zákon č. 40/1964 Zb.