kamera

Body kamera | Za posledných pár rokov nastala potreba zaznamenať interakcie pri každodennom jednaní bezpečnostných zložiek (polícia, SBS, požiarnici, záchranári atď). To viedlo k nárastu používania malých kamier nosených na tele, ďalej „Body Cam“. Počet používateľov BodyCam v radoch bezpečnostných zložiek stúpol celosvetovo v porovnaní z rokom 2018 z 1,59 milióna na 5,62 miliónov v roku 2020, takže tento trend bude pokračovať. Chytré technológie, postupy a školenia sú pripravené na zmenu spôsobu, akým okrem iného interagujú príslušníci s verejnosťou – s cieľom znížiť počet násilných stretov.

 

Technológia Hikvision

Mini kamery na tele zaznamenávajú aktivity občanov tak, ako sa dejú. Sú navrhnuté tak, aby boli prenosné a ľahko použiteľné, aby vám neprekážali v každodennej práci.

  • Rozlíšenie 1080p HD
  • Zaznamenané videá je možné nahrávať na centrálnu videoplatformu prostredníctvom bezdrôtovej komunikácie 4G/WiFi
  • Duálne pozičné moduly GPS a Beidou. Informácie o polohe je možné nahrať do riadiaceho centra v reálnom čase.
  • Podporuje IR nočné videnie. Aj v tmavej scéne možno jasne rozpoznať črty tváre osôb na scéne.
  • Dizajn odolný voči vode
  • Vstavaná batéria s veľkou kapacitou, ktorá podporuje dlhšiu pracovnú dobu až 10hodín
  • Malé rozmery, nízka hmotnosť a pohodlné prenášanie
  • Veľké tlačidlo nahrávania pre pohodlné ovládanie.

Tieto kamery vytvárajú forenzné dôkazy pomocou údajov, ktoré sú bezpečne uložené, a prehrávajú videozáznamy jasne a presne.

Sú tiež vybavené lokátormi GPS, ktoré majú centrálnym riadiacim strediskám umožniť zistiť, kde k incidentu došlo.

Novým prírastkom v portfóliu produktov Hikvision je dokovacia stanica pre kamery, ktorá dokáže jednotky nabíjať a súčasne z nich zhromažďovať údaje. Dokovacia stanica, ktorá je navrhnutá až pre osem jednotiek, dokáže nahrávať dátum, policajné ID a zaznamenané údaje kamier.

Prenos údajov sa dá zabezpečiť aj prostredníctvom WiFi do inštalovaného kamerového systému. Takto viete zo strany dozoru záznamy prezerať cez vzdialený prístup.

 

Scenáre

Najzrejmejším prípadom použitia týchto zariadení je polícia. Veľké množstvo síl na celom svete teraz prijalo kamery ako spôsob záznamu udalostí, ktoré sa dejú na ulici. Ide o to, že policajti aj verejnosť sa pravdepodobne správajú primerane, ak vedia, že sú monitorovaní. To vedie k lepšej interakcii medzi účastníkmi stretu. Podľa prieskumu uskutočneného na Cambridgeskej univerzite vo Veľkej Británii v roku 2016, sa sťažnosti verejnosti na policajtov v porovnaní s predchádzajúcim rokom znížili o 93% za 12 mesiacov.

Toto je podobný príbeh po celom svete, kde úrady uznávajú hodnotu záznamovej technológie priamo uprostred pravidelnej kontroly.

O túto technológiu prejavujú záujem aj bezpečnostné spoločnosti, pretože je vhodná pre všetkých bezpečnostných pracovníkov. Ak sa napríklad niečo stane v dome, ktorý chránia, môžu poslať cez ochranku, aby skontrolovali stav na mieste, a poslať živé video vlastníkovi vily prostredníctvom 3G / 4G.

 

Ako sa body kamera používa?

Samozrejme veľa závisí od spôsobu použitia. Niektoré sily majú politiku, že kamera musí byť zaznamenávaná vždy, keď je v službe policajt. Iní požiadajú dôstojníka, aby začal nahrávať v určitých situáciách. Napríklad, keď idete do určitých oblastí alebo odpovedáte na hovor, kde môže byť incident čiastočne predvídateľný.

Zdá sa isté, aby bolo možné efektívne strážiť moderný svet, je potrebná nejaká nositeľná technológia nahrávania. Ak by ste aj Vy mali potrebu o takúto „body kameru“, určite nám napíšte a my Vám poskytneme viac informácií o ich využitý.

 

 
kamera