Security and Fire Excellence Awards

26. november 2020 | Na udeľovaní cien Security Hardware Innovation of the Year na súťaži Security and Fire Excellence Awards 2020 získala spoločnosť Hikvision zocenenie za Bezpečnosť hardvérového produktu za svoje bezdotykové terminály  na rozpoznávanie tváre MinMoe.

Predstavuje Vám MinMoe terminály

Tieto MinMoe terminály (DS-K1T607 série a DS-K1T671 série) fungujú na princípe neustáleho sa učenia, ktoré poskytujú 99% presnosť rozpoznávania tvárí a časy prístupu len 0,2 sekundy/osoba. Terminály sú vybavené kamerou s rozlíšením 2 MP a schopnou snímať obrázky tváre za všetkých svetelných podmienok. Dvojitým objektívom zabraňujúcim falšovaniu ako napr. fotka v mobile. Systém taktiež ponúka prístup cez QR kód, overenie karty alebo biometriu potiahnutím prstom, ako aj funkciu videovrátnika pre návštevníkov.

Okrem možnosti riadenia prístupu založenej na rozpoznávaní tváre používajú terminály termografickú technológiu na zabezpečenie bezdotykového riešenia skríningu teploty. Výsledky skríningu teploty povrchu kože sú presné na ± 0,5 ° C. Terminály môžu byť navyše nakonfigurované na detekciu rúška, čo vyzve používateľov, aby si v prípade potreby nasadili rúško, a v prípade neuposlúchnutia im odmietne prístup. Teplotný skríning je stále účinný pre tých, ktorí majú masky. Terminály MinMoe sú dostupné aj ako moduly rozpoznávania tváre na použitie v turniketových systémoch.

Prax ukáyala, že MinMoe je „vynikajúci produkt, ktorý koncovým používateľom ponúka množstvo efektívnych riešení“.

Security and Fire Excellence Awards

Úspech spoločnosti Hikvion na Security and Fire Excellence Awards

V rámci víťazného odovzdávania cien Security and Fire Excellence Awards spoločnosť Hikvision podrobne popísala prípad Royal Hospital Chelsea. Tu boli nainštalované terminály MinMoe, ktoré umožňujú bezdotykový prístup a umožňujú vstup do lôžok dôchodcov a do ošetrovne Royal Hospital. Nie je potrebné, aby obyvatelia nosili kľúče, žetóny alebo karty na prístupové potiahnutie alebo aby si pamätali vstupné kódy alebo kódy PIN.

Justin Hollis, marketingový riaditeľ spoločnosti Hikvision UK & Ireland, uviedol, že spoločnosť bola nadšená, že jej terminály MinMoe vyhrali ocenenie Inovácia roku v oblasti bezpečnostných hardvérových produktov.

„Sme nesmierne radi a vďační za to, že sme boli ocenení rozhodcami oceneniami Security and Fire Excellence Awards za tento vynikajúci produkt,“ uviedol. „Terminály MinMoe skutočne odrážajú náš zámer priniesť na trh technologicky vyspelé, skutočne efektívne a užívateľsky prívetivé riešenia a toto prestížne ocenenie je veľkým uznaním práce našich tímov pre výskum a vývoj produktov.“